Zahraničné

Už si môže vydýchnuť. Sudánka odsúdená na smrť priletela do Ríma

Marjam Jahjá Ibráhímová v Taliansku
Zdroj: BBC

Za konvertovanie na kresťanstvo ju mali obesiť.

Sudánka, ktorú vo vlasti najskôr odsúdili na smrť za konvertovanie na kresťanstvo a potom jej trest pod medzinárodným nátlakom odpustili - nesmela však opustiť krajinu - pricestovala talianskym vládnym lietadlom do Ríma.

Talianska televízia priniesla zábery, na ktorých 27-ročná Marjam Jahjá Ibráhímová vystupuje z vládneho špeciálu na rímskom letisku Ciampino, sprevádzaná svojou rodinou a námestníkom talianskej ministerky zahraničných vecí Lapom Pistellim.

Zdroj: BBC

Tehotnú Sudánku odsúdil v máji chartúmsky súd za to, že prestúpila na kresťanstvo a vydala sa za kresťana, ktorý má dvojité občianstvo - Spojených štátov i Južného Sudánu. A keďže sa odmietla vzdať novoprijatej kresťanskej viery, vyniesol nad ňou najvyšší trest, smrť obesením. Žena koncom mája porodila vo väzení zdravé dievčatko.

Moslimky nemajú podľa islamského práva, uplatňovaného v Sudáne, povolené uzavrieť manželstvo s kresťanom. Žena s manželom a ich deťmi sa po svojom prepustení z väzenia uchýlili pod ochranu americkej ambasády a usilovali sa opustiť Sudán. Mala však problémy získať potrebné doklady.RÍM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.