Zahraničné

Separatisti okradli obeť havarovaného lietadla. Použili jeho kreditku

enhanced-4048-1406158412-1.jpg
Zdroj: DailyMail

Úrady varujú všetkých príbuzných obetí, aby zablokovali ich bankové účty.

Čistý hyenizmus! Najpravdepodobnejšie proruskí separatisti na Ukrajine okradli mŕtveho, jednu z obetí leteckej katastrofy. Našli jeho kreditnú kartu a neváhali ju použiť.

Vdova Camerona Dalziela, ktorý zomrel pri zostrelení Boeingu 777, oznámila, že niekto použil jeho kreditnú kartu na Ukrajine. Vzhľadom k tomu, že k troskám sa ako prví dostali proruskí separatisti, je zrejmé, že to bude niekto z nich.

Zdroj: DailyMail


Cameron bol Brit, ktorý pracoval ako pilot záchranného vrtuľníka. S manželkou a dvomi deťmi sa nedávno presťahoval do Malajzie. Osudným letom MH17 sa vracal späť k rodine po pracovnom školení v Amsterdame.

Reine Dalzielová následne zrušila jeho bankový účet. Potvrdili sa tak správy o tom, že povstalci sa na mieste nešťastia prehrabávali vo veciach obetí a kradli cennosti. Úrady teraz varujú všetkých príbuzných obetí, aby im zrušili alebo zablokovali účty v bankách.

„Práve som dostal správu, že teroristi-žoldnieri zobrali mŕtvym nie len peniaze a cenné veci, ale obzvlášť pátrali po kreditných kartách obetí," uviedol pred časom na Facebooku poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

Zdroj: DailyMail

MALAJZIA/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.