Na inauguráciu sa znovu dala dokopy obľúbená skupina Bidenovho zosnulého syna

Medzi obeťami je okrem ôsmich žien a šiestich mužov aj jedno dieťa..jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Skupina vystúpi počas stredajšej virtuálnej slávnosti „Parade Across America", ktorá nahradila tradičný inauguračný sprievod.

Rocková skupina The New Radicals sa v stredu znovu dala dohromady na jediný deň, aby zahrala po inaugurácii amerického novozvoleného prezidenta Joea Bidena a viceprezidentky Kamaly Harrisovej. Urobí to na pamiatku Bidenovho syna, ktorý pred vyše piatimi rokmi zomrel na rakovinu.

Hudobná skupina z Los Angeles pôsobila spolu iba krátko, od roku 1997 do roku 1999, ale jej singel „You Get What You Give" sa stal medzinárodným hitom.

Keď Beau Biden bojoval s rakovinou mozgu, ktorá si v máji 2015 vyžiadala jeho život, rodina vnímala hit ako povzbudzujúcu skladbu. Joe Biden to neskôr napísal vo svojej životopisnej knihe „Promise Me, Dad" (Sľúb mi, ocko).

Pieseň akoby sa prihovárala všetkým ľuďom, ktorí prechádzajú ťažkým obdobím, a prinášala posolstvo nádeje. Končí sa výzvou, aby ľudia vzdorovali útlaku zo strany bezcitných a mocných. Nadčasové slová a hudba uisťovali o trvalej pravde: „You Get What You Give" (Dostávaš to, čo dávaš.)

Harrisovej manžel, právnik Doug Emhoff, si vybral práve túto pieseň, ktorá znela na každom jeho verejnom vystúpení, keď sprevádzal svoju manželku počas volebnej kampane v roku 2020.

Skupina The New Radicals súhlasila, že sa zíde prvýkrát po vyše 20 rokoch - na žiadosť Bidenovho a Harrisovej tímu. Vystúpi počas stredajšej virtuálnej slávnosti „Parade Across America", ktorá z dôvodu pandémie koronavírusu nahradí tradičný inauguračný sprievod. Dôvodom virtuálnej podoby slávnosti sú aj posilnené bezpečnostné opatrenia vo Washingtone, ako uviedol organizačný výbor.

Najväčší hit skupiny The New Radicals „You Get What You Give"


zdroj: YouTube/ NewRadicalsVEVO

NEW YORK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Inaugurácia

Dôležité udalosti