Amerika pod hrozbou ďalšieho teroristického útoku. Polícia zatkla vojaka, ktorý ho údajne plánoval

Americká polícia
Zdroj: Shutterstock.com

Iba 20-ročný Cole Bridges dokonca natočil video, v ktorom stojí pred vlajkou ISIS oblečený v brnení.

Polícia v utorok zatkla príslušníka armády Spojených štátov, ktorý údajne pomáhal plánovať teroristické útoky, okrem iného aj na pamätník útokov z 11. septembra 2001 v meste New York. V stredu o tom informovala agentúra DPA s odvolaním sa na prokuratúru v meste New York. Vojaka menom Cole Bridges (20) zatkli v utorok v americkom štáte Georgia na základe obvinení z terorizmu, uviedla na svojej webovej stránke stanica ABC.

Bridges údajne o plánovaných útokoch diskutoval na internete s agentom Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI), ktorý sa vydával za člena teroristickej skupiny Islamský štát (ISIS). Obvinený agentovi FBI ponúkol "školenie a poradenstvo", ako aj tréningové materiály americkej armády. Zároveň mu navrhol možné ciele útokov vrátane spomínaného pamätníku.

Podľa prokurátora Bridges dokonca natočil video, v ktorom stojí pred vlajkou ISIS oblečený v brnení. Bridgesovi v prípade dokázania viny hrozí trest 40 rokov odňatia slobody za pokus o poskytnutie materiálnej pomoci Islamskému štátu a za pokus o vraždu amerických vojakov.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zatknutie

Dôležité udalosti