Takto vyzerá luxusný rezort, kam sa „ukryl" Donald Trump. Susedia ho tam nechcú

sch.mp4
Zdroj: Profimedia

Rozsiahla nehnuteľnosť s priľahlými pozemkami má status privátneho klubu, čo limituje dĺžku pobytu aj pre bývalého prezidenta.

V stredu (20.1) sa oficiálne stal novým prezidentom USA Joe Biden. Urazený Trump, ktorý dodnes neprijal svoju porážku, sa odmietol zúčastniť inaugurácie a s manželkou po opustení Bieleho domu odletel na Floridu. Tam vlastní súkromný rezort Mar-a-Lago v Palm Beach. Je to druhé najväčšie sídlo na Floride a 20. najväčšie v Spojených štátoch amerických.

Donald Trump kúpil súkromné sídlo (postavené ešte v roku 1927) v čase, keď bol ženatý s Ivankou Trumpovou, ktorú poveril jeho správou v roku 1985. Rezort má 126 izieb a rozlohu 5 804 metrov štvorcových. Keď sa však sídlo stalo privátnym klubom, podľa zmluvy tu smie Trump s rodinou bývať najviac 21 dní za rok.


Oficiálne sťažnosti ani zmluvy zdá sa Trumpa nezastavia. Tajná služba sa na sťahovanie chystá už niekoľko mesiacov. Pracovníci ochranky majú mať v mieste Trumpovho nového bydliska aj separátny byt a operačné stredisko.

Zrejme sa nestane, že by mesto Palm Beach Trumpovi zakázalo trvalý pobyt v rezorte, ale môže sa stať, že jeho klub stratí pre porušenie podmienok licenciu a opäť sa stane iba súkromnou rezidenciou. Tak by Trump viac nemohol z nehnuteľnosti ťažiť zisk. Rozsiahly komplex by mal iba pre seba a svoju rodinu.

WASHINGTON/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Florida

Dôležité udalosti