Patológovia nedokážu určiť príčinu smrti prevádzkovateľa trajektu Sewol

Našli telo majiteľa havarovaného trajektu
Zdroj: SITA

Pitva a testy vzoriek DNA neposkytli žiadny dôkaz.

Juhokórejská agentúra súdneho lekárstva dnes oznámila, že nie je možné zistiť príčinu smrti podnikateľa spätého s firmou prevádzkujúcou trajekt Sewol, pri ktorého potopení v apríli zahynulo vyše 300 ľudí, najmä detí na školskom výlete.

Zdroj: SITA
Pitva a testy vzoriek DNA odobraté z tela nájdeného v pokročilom štádiu rozkladu neposkytli dôkazy o tom, že podnikateľ Ju Pjung-un bol otrávený. Nenašli sa ani známky toho, že by bol zastrelený alebo zaškrtený, aj keď tkanivo v oblasti hlavy a krku bolo rozkladom vážne poškodené.

"Sme si vedomí, že existuje veľa otázok. Urobili sme, čo bolo v našich silách, ale určiť príčinu smrti je nemožné," uviedol na tlačovej konferencii v Soule predstaviteľ agentúry súdneho lekárstva.

Podnikateľovi Ju Pjung-unovi sa napriek vnútroštátnemu policajnému pátraniu dlho po tragédii darilo unikať, za čo si vláda vyslúžila ostrú kritiku občanov: skrýval sa za tajným múrom drevenej chatky s kuframi plnými hotovosti. Jeho rozkladajúce sa telo objavil jeden farmár 12. júna v ovocnom sade. Ležalo vedľa výtlačku knihy, ktorej bol autorom, a prázdnych fliaš od alkoholu.
Telesné pozostatky tohto 73-ročného muža sa podarilo identifikovať až tento týždeň, vyše mesiac po jeho objavení.

SOUL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti