Zahraničné

EXPEDÍCIA NA STRECHU EURÓPY: Zažite dobrodružstvo spolu s piatimi Slovákmi

Kompletná pätica Expedície na strechu Európy pred odjazdom.
Kompletná pätica Expedície na strechu Európy pred odjazdom. Zdroj: Expedičný tím

Tri mladé Slovenky a dvaja šuhaji majú pred sebou náročnú cestu plnú nástrah.

Neviete, čo môžu mať spoločné tri mladé Slovenky a offroad na Kaukaze? Odpoveďou je Expedícia na strechu Európy, ktorá sa začala tento piatok (25.7.), a o ktorej priebehu vás budeme počas nasledujúcich týždňov postupne informovať.

Deň nula

Tri mladé Slovenky a dvaja Slováci dokončujú posledné prípravy na svoju „dovolenku." A o tom, že nejde len o takú hocijakú dovolenku, svedčí aj množstvo krajín a miest, ktoré sa chystajú navštíviť. Na svojej ceste prejdú Rusko, Kaukaz, Gruzínsko a Arménsko. Prípravy na túto expedíciu zabrali pätici dobrodruhov viac ako štyri mesiace.

Zdroj: Expedičný tím

Podľa ich vlastných slov je cieľ jasný - „relax", presnejšie za 8 týždňov prejsť zhruba 13-tisíc km, 12 krajín, natočiť dokumentárny road-movie a seriál o lokálnom varení. Popritom budú čeliť viacerým rizikám. Čakajú ich bojové rusko-ukrajinské hranice, kaziace sa autá vo vyprahnutej Kalmickej púšti a na predhorí Kaukazu, spadnutá jediná prístupová cesta do Gruzínska, neprechodné Južné Osetsko, problematické brody cez rieky, ponorková choroba tímu a samozrejme hygiena a bohvie, čo ešte.

Informácie o samotnom priebehu expedície, o výhodách a nevýhodách cestovania a žitia v aute a o tipoch čo vidieť, zjesť a zažiť na východe Európy vám prinesieme už o pár dní.

Fotografie z prípravy na expedíciu:


O expedícii sa rozprávalo aj v Teleráne:


BRATISLAVA/Expedičný tím

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.