Porušili, čo sa dalo: Významní českí funkcionári sa zúčastnili na nočnej párty v teplickom hoteli

Ilustračná snímka.
Zdroj: Profimedia

Zúčastnil sa jej aj Babišov človek alebo bývalý premiér.

Ďalší škandál pre porušenie prísnych epidemiologických pravidiel v Česku. V hoteli Prince de Ligne v Tepliciach sa konala zo soboty na nedeľu oslava, na ktorej sa zúčastnili aj osoby vo významných funkciách. Portál blesk.cz zverejnil fotografie, na ktorých sú napríklad predseda Národnej športovej agentúry Milan Hnilička, miestopredseda Rady Českej televízie Jiří Šlégr alebo bývalý premiér a predseda strany ČSSD Jiří Paroubek.


Súkromnú párty zrejme organizoval majiteľ hotela a bývalý šéf úsťanskej ČSSD Peter Benda. Desiatky hostí vôbec nedodržiavali nariadenia vlády. Okrem toho, že sa zišli vo veľkom množstve, nemali ani rúška.

„Je to neprijateľné papalášstvo a hlavne porušenie vládnych nariadení. Páni si z nich spravili trhací kalendár. Všetci zúčastnení, vrátane hotela, v ktorom sa akcia konala, musia niesť následky," uviedol premiér Andrej Babiš. Ako účastníkom, tak aj organizátorom hrozí pokuta.

V Česku platí 5. stupeň systému PES, takže všetky hromadné akcie sú zakázané. Platí zákaz nočného vychádzania po 21.00 hod a povinnosť rúšok vo vnútorných priestoroch je už niekoľko mesiacov samozrejmosť.

Hotely navyše môžu poskytovať ubytovanie iba pre účely výkonu povolania, podnikania alebo ľuďom, ktorým bola nariadená karanténa, dodáva tn.cz. Udalosťou sa už zaoberá miestna polícia.

Účasť na akcii porušujúcej vládne nariadenia stála v októbri minulého roka post ministra zdravotníctva Romana Prymulu. Ten rezignoval, keď vyšlo najavo, že sa zúčastnil stretnutia v uzavretej reštaurácii na pražskom Vyšehrade.

PRAHA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti