Austrálčana pri plávaní napadol krokodíl. Predátorovi sa ubránil tak, že mu roztvoril čeľuste

Screenshot 2021-01-28 at 13.19.10.png
Zdroj: shutterstock/ Wendy Townrow

Krokodíl išiel priamo po jeho hlave a plavec nemal šancu sa mu vyhnúť.

Na Austrálčana (44) počas plávania v jazere zaútočil krokodíl. Incident, ktorý sa zaobišiel bez vážnejších zranení, sa odohral neďaleko mesta Cairns v severnej časti štátu Queensland.

Detaily útok pre austrálske média opísal záchranár Paul Sweeney, ktorý muža ošetroval. Napadnutý tvrdí, že sa mu podarilo predátorovi ujsť po tom, čo sa vyslobodil z jeho zovretých ceľustí. Znie to priam neuveriteľne, no podľa jeho slov roztvoril krokodílovi, ktorý sa mu zahryzol do hlavy papuľu a to mu vraj zachránilo život.

K útoku podľa Sweeneyho došlo náhle a nečakane. Krokodíl išiel priamo po jeho hlave a plavec nemal šancu sa mu vyhnúť. „Rukami roztvoril čeľuste aby si uvoľnil hlavu a keď sa mu to podarilo, prišiel o ukazovák, ktorý skončil medzi zacvaknutými zubami," uviedol záchranár. Keď sa zbavil krokodíla, pomalým tempom doplával na breh, kde vyhľadal pomoc.

„Mal obrovský strach, že krokodíl sa môže kedykoľvek vrátiť a opäť zaútočiť, našťastie k tomu nedošlo, " hovorí Sweeney. Muž stratil iba minimálne množstvo krvi a do nemocnice c meste Cairns ho previezli v stabilizovanom stave.

„Keby ho krokodíl chytil za krk, v ktorom sú hlavné tepny, mohlo sa to skončiť fatálne. Lebka je poriadne pevná. Muž neutrpel žiadne fraktúry, všetky zranenia boli povrchového charakteru," vysvetlil Sweeney.

Napadnutého muža opísal ako zdatného športovca. „Je celkom robustný a nechýbala mu odvaha. Ja by som to asi nedokázal," dodal Sweeney.


zdroj: YouTube/ 7NEWS Australia

CAIRNS/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Austrália

Dôležité udalosti