V nemocnici s covid pacientmi v Bukurešti vypukol požiar. Zomreli najmenej štyria ľudia

Plamene zachvátili štyri oddelenia kliniky.

Najmenej štyria ľudia prišli o život pri požiari, ktorý v piatok ráno vypukol v jednej z hlavných nemocníc rumunského hlavného mesta Bukurešť, určenej aj na liečbu pacientov s ochorením COVID-19. S odvolaním sa na vyjadrenia miestnych úradov o tom informovala agentúra AP.

Požiar v Ústave infekčných chorôb Mateia Balša vypukol na prízemí okolo 04.00 h SEČ a vynútil si evakuáciu približne jednej stovky pacientov, ktorí sa v budove nachádzali. Plamene zachvátili štyri oddelenia kliniky.

V nemocnici našli mŕtvych troch pacientov, štvrtého sa napriek snahe lekárom nepodarilo oživiť, povedal štátny tajomník ministerstva vnútra Raed Arafat.

Kým požiarnici oheň uhasili, utrpel zranenia bližšie nešpecifikovaný počet osôb, uviedli v predbežnej správe rumunské pohotovostné zložky.

Ministerstvo zdravotníctva naznačilo, že požiar mohol byť spôsobený skratom v elektrickom vedení. Prípad začala vyšetrovať prokuratúra.

Podobná tragédia postihla Rumunsko vlani v novembri. Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti vyhradenej pre pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici v meste Piatra Neamţ si vyžiadal desať obetí na životoch. Ďalších päť osôb neskôr zomrelo na následky zranení, ktoré utrpeli pri požiari.

Rumunsko s 19 miliónmi obyvateľov je jednou z najchudobnejších krajín v Európskej únii a je zle vybavené na zvládnutie prudkého nárastu prípadov v nemocniciach.


BUKURESŤ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti