Farba mužovej pokožky sa odrazu zmenila na žltú. Lekárom sa napokon podarilo zistiť príčinu

app-tvnoviny.jpg
Zdroj: Facebook/Hindustian Times

Muž dlhé roky nadmerne fajčil.

Náhoda alebo dopad dlhodobého nadmerného fajčenia? Čínske médiá, ktoré cituje Ladbible, uverejnili snímky muža, ktorému sa zmenila farba pokožky na žiarivo žltú.

Šesťdesiatročný tuhý fajčiar z provincie Ťiang-su sa podľa svojich slov cítil dobre, odrazu však na sebe začal pozorovať, že jeho pleť mení farbu.

Po podrobných vyšetreniach lekári prišli na to, že má žltačku. Tá zrejme vznikla po nádore, ktorý mu diagnostikovali v jeho podžalúdkovej žľaze (pankreas). Nádor bol taký veľký, že mu blokoval žlčové cesty.

Doktori tvrdia, že pod tento stav sa výrazne podpísal pacientov životný štýl. Nadmerné fajčenie totiž spôsobilo, že sa mu v inej časti tela vytvoril druhý nádor.

Hoci sa im oba nádory podarilo odstrániť a bežná farba pletí sa mu vrátila, tvrdia, že muž ani zďaleka nemá nič vyhraté. Pokiaľ chce zvýšiť šance na prežitie, okamžite by mal prestať ako s fajčením, tak aj s pitím.

Žltačka je patologický stav, ktorý sa prejavuje zožltnutím kože, očného bielka, slizníc aj ostatných tkanív. Sama osebe nie je choroba, je príznakom niekoľkých možných ochorení.

PEKING/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Čína

Dôležité udalosti