Zahraničné

Eve Varholíkovej predĺžili vyšetrovaciu väzbu

Eva Varholíková v putách
Zdroj: TASR

Súdne pojednávanie bude pokračovať 8. septembra; rozsudok možno očakávať o ďalšie štyri dni.

Odvolací súd v Budapešti odmietol žiadosť obhajoby na prepustenie Slovenky Evy Varholíkove z vyšetrovacej väzby, zaznelo v piatok večer v maďarskom verejnoprávnom rozhlase Kossuth Rádió. Ženu za spôsobenie smrteľnej dopravnej nehody z roku 2012 so štyrmi obeťami v Maďarsku odsúdil vlani prvostupňový súd na šesť rokov väzenia.

Súd v zdôvodnení rozhodnutia uviedol, že obvinená je zahraničnou občiankou, ktorá nemá väzby v Maďarsku a jej majetkový stav by umožnil útek.

Zdroj: TASR

Podľa súdu je už pripravený nový znalecký posudok na základe rekonštrukcie nehody, ktorú vykonali v noci z 21. na 22. júna na mieste havárie. Súdne pojednávanie bude pokračovať 8. septembra; rozsudok možno očakávať 12. septembra.

Varholiková, jazdiaca pod vplyvom alkoholu, narazila 21. augusta 2012 na diaľnici M3 vo vysokej rýchlosti do vozidla značky Fiat Punto. Na mieste v ňom zahynuli traja ľudia. Ďalšia žena v horiacom aute utrpela ťažké poranenia, ktorým po prevoze do nemocnice podľahla.Obvinenú odsúdil Okresný súd v Gödöllö 22. novembra 2013 na šesť rokov väzenia v nápravnovýchovnom ústave s najmiernejším stupňom stráženia za trestný čin spôsobenia dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu s následkom smrti viacerých osôb.

Súd nariadil odsúdenej zákaz riadenia motorových vozidiel na päť rokov a vyhovel jej žiadosti o domácu väzbu. Od obvinenia z trestného činu ohrozenia cestnej premávky ju súd oslobodil. Na základe odvolania prokurátora súd vlani 3. decembra zrušil domácu väzbu a Slovenku previezli späť do väzenia.

BUDAPEŠŤ/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.