VIDEO: Žralok vytrhol mladíkovi ulovenú rybu. Len o centimetre minul jeho prsty

Zberatel policajnych auticok.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/Pen News

Všetko sa udialo tak rýchlo, že ho ledva stihli varovať kamaráti.

Iba 18-ročný Novozélanďan Jamon Wilson má za sebou hrôzostrašnú skúsenosť. Počas toho, ako lovil obrovskú pamakrelu, sa v jeho najtesnejšej blízkosti objavil žralok. Píše Ladbible.

Tínedžerovi sa tento okamih podarilo nakrútiť na kameru. Všetko sa udialo tak rýchlo, že ho ledva stihli varovať kamaráti. Žralok medený mu úlovok vzal z ruky a len o centimetre nezasiahol jeho prsty.

„Pôvodne som si myslel, že prudký pohyb spôsobila pamakrela, občas im totiž ešte pracujú nervy, a tak riadne kopú," hovorí Jamon.

„Potom som však zacítil zahryznutie žraloka, ktorý mi pamakrelu doslova vytrhol z úst. V tej chvíli som videl pred sebou len bieleho predátora," opisuje skúsenosť mladík.

Ten mal svoju harpúnu zapichnutú v pamakrele. Keď mu úlovok uchmatol predátor, ktorý plával preč, ťahal so sebou aj Jamona. Tomu nezostávalo nič iné, než len preťať lano a po asi 20 metroch sa od žraloka „odpojiť."

Žralok medený vo všeobecnosti neútočí na človeka, aj preto si Jamon myslí, že by mu nebol ublížil. Napriek tomu mu šlo o život. „Je obrovským šťastím, že sa mi nezahryzol do ruky," uzavrel.


Zdroj: YouTube/Pen News

WELLINGTON/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti