Zahraničné

Za obete havárie bude 72 hodinový smútok

Havária alžírskeho lietadla v Mali
Zdroj: SITA

Rozhodol o tom dnes francúzsky prezident Francois Hollande.

Na znak smútku za 118 obeťami havárie lietadla spoločnosti Air Algérie, ktoré sa vo štvrtok zrútilo v Mali, budú štátne vlajky vo Francúzsku od pondelka na tri dni spustené na pol žrde.

Rozhodol o tom dnes francúzsky prezident Francois Hollande v súvislosti s tým, že medzi obeťami leteckého nešťastia bolo aj 54 občanov Francúzska.

Hollande, ktorý dnes popoludní absolvoval trojhodinové stretnutie s asi 200 príbuznými obetí, ubezpečil, že "všetky telá" budú prepravené do Francúzska.

Okrem toho prisľúbil, že príbuzní budú môcť odcestovať na miesto pádu lietadla, čo im pomôže vyrovnať sa so stratou blízkych.

Zdroj: SITA
V televíznom prejave, treťom v poradí za posledné tri dni týkajúcom sa leteckej tragédie, Hollande avizoval, že v oblasti pádu bude umiestnená pamätná stéla ako spomienka na 118 obetí. 

Francúzsky prezident potvrdil, že príčinou nešťastia boli s najväčšou pravdepodobnosťou zlé poveternostné podmienky. Dodal však, že zatiaľ nemožno vylúčiť ani iné možnosti. Spresnil, že prebiehajú dve nezávislé vyšetrovania. 

Mierová misia OSN dnes informovala, že jej experti našli aj druhú čiernu skrinku z lietadla leteckej spoločnosti Air Algérie, ktoré sa zrútilo vo štvrtok v odľahlej oblasti na severe Mali. Trosky lietadla sa podarilo nájsť na území Mali neďaleko hraníc s Burkinou Faso vo štvrtok večer. Vyšetrovatelia a ich pomocné tímy vtedy zaistili aj prvú z dvoch čiernych skriniek.

DAKAR, PARÍŽ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti