VIDEO: Hrdinský zásah. Muž chcel skočiť z mosta, v poslednej chvíli ho zachránil odvážny policajt

Úrad šerifa v okrese Toulomne dostal správu o mužovi, ktorý sa vyhrážal skokom z miestneho mosta. Policajti okamžite začali prehľadávať okolie a muža napokon našli.

Chcel ukončiť svoj život, no vďaka duchaprítomnému zásahu odvážneho policajta sa mu to nepodarilo. Americkú Kaliforniu obleteli zábery muža visiaceho z mosta vo výške 45 metrov, ktorého za ruku drží policajt. Záchranná akcia sa podľa úradu šerifa napokon skončila šťastne, informuje The Sun.

Incident sa odohral na moste Parrotts Ferry nad jazerom New Melones v kalifornskom Vallecite. Úrad šerifa v okrese Toulomne dostal správu o mužovi, ktorý sa vyhrážal skokom z miestneho mosta. Policajti okamžite začali prehľadávať okolie a muža napokon našli aj vďaka autu, ktoré sa nachádzalo neďaleko mosta.

Zástupca šerifa Andrew Long, ktorý pri incidente priamo zasahoval, sa najskôr snažil muža presvedčiť, aby od svojho plánu upustil. Ten po desiatich minútach preliezol zábradlie a pokúsil sa skočiť. Duchaprítomný policajt však muža napokon v poslednej chvíli zachytil za ruku a s pomocou kolegov ho vytiahli cez zábradlie do bezpečia.

„Chceme poďakovať všetkým našim spolupracovníkom a hrdinskej práci všetkých zamestnancov. Vaša statočnosť, odhodlanie a vytrvalosť zachránili ľudský život,“ uviedla vo vyhlásení kancelária šerifa.

Prečo sa muž uchýlil k rozhodnutiu ukončiť svoj život, nie je známe, úrady v Spojených štátoch amerických však v posledných mesiacoch zaznamenali zvýšený počet pokusov o samovraždy. Podľa všetkého ide o dôsledok situácie spojenej s pandémiou. Kancelária šerifa v okrese Toulomne však uviedla, že jej pracovníci sú špeciálne vyškolení na podobné situácie. 

Zdroj: YouTube/CBS Sacramento

KALIFORNIA/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti