Zahraničné

USA bojujú s rozsiahlymi požiarmi. Oheň zhoršil aj kvalitu vzduchu

Lesný požiar v Kalifornii
Zdroj: SITA

Požiar vypukol aj v blízkosti Yosemitského národného parku, ktorý je zatiaľ otvorený.

Hasiči v severnej Kalifornii zápasia s lesným požiarom, ktorý zničil už desať domov a stovky ľudí žijúcich v blízkosti mesta Plymouth v pohorí Sierra Nevada donútil k evakuácii. Okrem toho úrady uzavreli v oblasti niektoré prístupové cesty.

Plamene sa šíria veľmi rýchlo, čomu napomáha vysoká teplota vzduchu, silný vietor a veľmi suchá vegetácia. Lesný požiar a zadymenie zhoršili kvalitu vzduchu v meste Sacramento.

Zdroj: SITA

S požiarom bojuje asi 1500 hasičov, ktorí majú k dispozícii aj cisternové lietadlo.

Lesný požiar vypukol aj západne od Yosemitského národného parku. Ohňu padol za obeť jeden dom v osade Foresta. Do hasenia tohto požiaru sa zapojilo asi 400 hasičov. Samotný park je zatiaľ otvorený a nie je požiarom ohrozený. Uzavretá je však diaľnica, ktorá park spája s oblasťou okolo Sanfranciského zálivu.

Zdroj: SITA

Lesné požiare vypukli aj v ďalších štátoch na západe USA, napríklad v Colorade a Utahu. Zatiaľ najrozsiahlejší požiar, ktorý vo východnej časti Oregonu zachvátil plochu s rozlohou 1 600 km2, sa v sobotu podarilo dostať pod kontrolu. Iný požiar, ktorý vyčíňa v štáte Washington, zasa zničil asi 300 domov.

Zdroj: SITA
 


LOS ANGELES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.