Diabolský plán. Muž mal zhodiť tehotnú manželku z útesu, aby mu vyplatili poistku

Situácia na Slovensku v polovici decembra 2020.
Zdroj: YouTube/ atv Haber

Muž obvinenie z vraždy doposiaľ odmieta. Dôkazom idylického vzťahu majú byť aj spoločné fotografie, ktoré vznikli tesne pred tragickým pádom.

Dovolenka manželského páru z Turecka sa skončila obrovskou tragédiou. Štyridsaťročný Hakan Aysal mal zhodiť z útesu svoju o osem rokov mladšiu manželku Semru, ktorá bola vo vysokom štádiu tehotenstva. Vyšetrovateľov šokoval najmä údajný dôvod tohto ohavného činu. Podľa polície si totiž chcel nárokovať na vyplatenie peňazí z manželkinho životného poistenia, informuje Daily Mail.

Incident sa odohral ešte v roku 2018 v Údolí motýľov v meste Mugla v Turecku, kde manželia dovolenkovali. Semra Aysal bola v siedmom mesiaci tehotenstva a jej manžel podľa tvrdení prokuratúry svoj čin dopredu plánoval. Hakan Aysal bol následne zatknutý a obvinený z vraždy svojej manželky a ich nenarodeného dieťaťa.

Muž obvinenie z vraždy doposiaľ odmieta. Dôkazom idylického vzťahu majú byť aj spoločné fotografie, ktoré vznikli tesne pred tragickým pádom.

Zdroj: YouTube/ atv Haber

Vyšetrovanie aj naďalej prebieha. V obžalobe za úmyselnú vraždu sa uvádza, že Aysal „plánoval vraždu svojej manželky tak, že v jej mene najskôr uzavrel úrazové poistenie osôb so zárukou 400 000 tureckých lír (47 240 eur), kde jedinou oprávnenou osobou bol on sám“.

Prokuratúra zistila, že pred údajným činom sedeli na vrchole útesu, kde mali vzniknúť aj spomínané fotografie, tri hodiny. Podľa nej bola jediným dôvodom Aysalova snaha ubezpečiť sa, že v okolí sa nenachádza nikto, kto by mohol byť svedkom jeho činu.

V obžalobe sa tiež uvádza, že muž krátko po smrti svojej manželky požadoval vyplatenie poistného, to však bolo zo strany poisťovne zamietnuté v momente, keď boli zverejnené správy z vyšetrovania úmrtia.

Zdroj: YouTube/atv Haber

Verziu vyšetrovateľov mal potvrdiť aj brat obete, Naima Yolcu, ktorý povedal, že jeho sestra bola vždy proti pôžičkám. Po jej smrti sa však rodina dozvedela, že Hakan si mal v jej mene vziať tri úvery. Semra podľa neho mala navyše strach z výšok a je málo pravdepodobné, že by na útes išla dobrovoľne.

Zdroj: YouTube/ atv Haber

Keď sa obžalovaného Aysala, ktorého najvyšší trestný súd vo Fethiye poslal za úkladnú vraždu do vyšetrovacej väzby, spýtali na článok poistenia, v ktorom sa uvádza, že bude jediným dedičom, argumentoval tým, že papiere vybavoval bankár a o tejto časti netušil.

„Po tom, čo sme si spravili fotku, moja žena vložila telefón do tašky. Neskôr ma požiadala, aby som jej telefón znovu podal. Postavil som sa prešiel som zopár krokov ďalej k taške, potom som už len počul, ako za mnou manželka kričí. Keď som sa otočil späť, nebola tam. Nesotil som manželku,“ vysvetlil svoju verziu tragickej udalosti Aysal.

Zdroj: YouTube/KANAL FRT

TURECKO/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti