Zahraničné

Zázračné dieťa: Zachránili ho z tela matky, ktorú zabili v Gaze

profimedia-0200031776.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Stala sa ďalšou obeťou vojnového konfliktu medzi Izraelom a Hamasom.

Neustále prebiehajúce boje v pásme Gazy medzi Izraelom a palestínskou islamistickou polovojenskou organizáciou Hamas si vyžiadali ďalšiu obeť medzi civilistami. Pri zásahu raketou zomrela Palestínčanka vo vysokom štádiu tehotenstva. Lekárom sa však podaril doslova zázrak, a jej dieťa zachránili.

Dieťa museli vybrať z tela matky cisárskym rezom. Predčasne narodené dievčatko je v poriadku. Pomenovali ho Shayma Shiekh al-Eid. Momentálne je v inkubátore, ale neskôr sa ho ujme jej rodina.

Zdroj: Profimedia.sk

„To, čo sa stalo, je zázrak," označil zákrok jeden z lekárov, ktorý dieťa zachránil.

OSN vyzýva na okamžité ukončenie bojov

Izraelská armáda podľa vlastného vyjadrenia zmiernila bojové operácie v Gaze, ale pokračuje v pátraní po tajných cezhraničných tuneloch, ktoré Hamas využíva ukrývanie zbraní a útoky voči židovskému štátu.

Zdroj: Profimedia.sk

Podľa palestínskych zdrojov zahynulo počas vyše 20 dní trvajúceho konfliktu v Gaze už minimálne 1 030 Palestínčanov (prevažne civilistov). Izrael udáva na svojej strane 43 mŕtvych vojakov a troch zabitých civilistov vrátane jedného zamestnanca z Thajska.

Členovia Bezpečnostnej rady OSN vyzvali na okamžité a bezpodmienečné ukončenie bojov medzi Izraelom a Palestínčanmi v pásme Gazy, ktoré by umožnilo prísun humanitárnej pomoci. Rada zároveň apelovala na obe znepriatelené strany, aby sa pokúsili dosiahnuť "trvalé a plne rešpektované prímerie".

Zdroj: SITA


GAZA/JH, Reuters, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.