Lekárom sa podaril zázrak. Zachránili dieťa z tela zastrelenej tehotnej ženy

Ženu mal zabiť jej partner a otec dieťaťa.

Lekári z amerického štátu Alabama urobili malý zázrak. Zachránili doposiaľ nenarodené dieťa z tela umierajúcej matky. Tú krátko predtým zastrelil jej partner. Píše AL.com. Žena bola v ôsmom mesiaci tehotenstva, dieťa je v kritickom stave.

Polícia a záchranári dostali hlásenie o streľbe v meste Scottsbor. Podľa prvých svedectiev k nej došlo v aute na jednej z križovatiek. Muž zastrelil Amber Michelle Coffmanovú (†35) a následne obrátil zbraň proti sebe.

Páchateľom je podľa polície Owen Deanglo Williamson (†33), ktorý s Coffmanovou udržoval vzťah asi dva roky.

Podľa miestneho policajného kapitána Erika Dohringa zasahujúci záchranári „konali veľmi rýchlo" a umierajúcu Coffmanovú odviezli do nemocnice, kde jej chirurgovia vyoperovali dieťa z tela. Chlapca zachránili ani nie hodinu po tom, čo na miesto streľby dorazila polícia.

Podľa Dohringa sa záchranári pustili do kardiopulmonálnej resuscitácie, ktorej cieľom bolo oddialenie klinickej smrti a ochromenie životne dôležitých orgánov. Lekári dieťa zachránili nepriamou masážou srdca a umelou pľúcnou ventiláciou, ktorá tak predĺžila jednu zo základných životných funkcií a síce prietoku krvi.

Dieťa následne previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti v nemocnici v neďalekom Huntsville. Jeho zdravotný stav je vážny, pretože po umelom pôrode vážilo len 1,8 kilogramu.

Polícia nemala žiadne správy o prípadnom domácom násilí v domácnosti dvojice. Na Facebook partneri dávali fotky, na ktorých vyzerali navonok ako šťastní tešiac sa na spoločný prírastok.

ALABAMA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.