Obrovská tragédia. Budúceho otca zabil prístroj na odhalenie pohlavia bábätka

Tradícia takzvaných „baby shower", je v USA mimoriadne obľúbená.

Obrovská tragédia sa odohrala uplynulú nedeľu v rodine, ktorá sa práve pripravovala na oslavu pred narodením vytúženého dieťatka. Podľa newyorskej štátnej polície dvadsaťosemročný muž zomrel pri explózií zariadenia, ktoré slúži na odhalenie pohlavia bábätka. Informuje o tom CNN.

Tragédia je o to väčšia, že mladý muž menom Christopher Pekny z mestečka Liberty v štáte New York bol práve otcom nenarodeného bábätka, pre ktoré chystali rodinnú oslavu. Pri výbuchu zariadenia sa zranil aj jeho o rok mladší brat Michael. Zraneného muža záchranári previezli do neďalekej nemocnice.

Na mieste zasahovala aj polícia, ktorá však neposkytla bližšie informácie o tom, čo presne sa pri incidente stalo a o aký prístroj išlo.


Začiatkom februára sa odohrala podobná tragédia v štáte Michigan. Pri výbuchu malého dela počas rodinnej oslavy zahynul muž. Prístroj síce nebol priamo určený na výstrel farby určujúcej pohlavie bábätka, avšak rodina ho použila na oslave ako dekoráciu na spestrenie.

Tradícia takzvaných „baby shower“, teda osláv pri príležitosti očakávania bábätka a rodinných osláv, ktoré bývajú často spojené aj s kreatívnym odhaľovaním pohlavia dieťatka, je v USA mimoriadne obľúbená. Často pri nich budúci rodičia pred zrakmi svojej rodiny prepichujú balóniky naplnené buď modrými alebo ružovými konfetami. Podobné oslavy však boli už v minulosti spojené so vznikom požiarov či leteckými nešťastiami, a tak si v posledných rokoch našli aj svojich odporcov.

Ilustračné video z rodinnej oslavy, pri ktorej budúci rodičia odhalili rodine pohlavie bábätka:

Zdroj: YouTube/JAOpictures


NEW YORK/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.