V pražskej zoo sa koronavírusom nakazili dva levy a gorila

cervene pasky.mp4
Zdroj: Milan Humaj/shutterstock.com

Šéf zoo sa domnieva, že zvieratá sa nakazili od svojich chovateľov.

V pražskej zoo sa novým koronavírusom nakazili dva levy indické a jedna gorila. Vo štvrtok (25. 2.) o tom informoval jej riaditeľ Miroslav Bobek, píše portál iDNES.cz.

Nákazu levov Jamvana a Suchiho a gorilieho samca Richarda potvrdil výsledok testu zo vzorky ich trusu. Všetci traja prejavujú len mierne príznaky ochorenia - levy trpia jemnou nádchou a kašľom, gorila zas nechuťou do jedla a únavou, napísal Bobek na sociálnej sieti.

Zvieratá sú pod dohľadom svojich chovateľov. V prípade zhoršenia ich stavu im bude poskytnutá podporná liečba, ktorú však šéf pražskej zoo nešpecifikoval.

Šéf zoo sa domnieva, že zvieratá sa nakazili od svojich chovateľov napriek tomu, že všetci pracovníci dodržiavajú prísne opatrenia.

Vlani v apríli sa nákaza koronavírusom potvrdila u viacerých tigrov a levov v zoo v New Yorku, naposledy v januári u gorily v zoologickej záhrade v kalifornskom meste San Diego.

Pražská zoo, ktorá je domovom pre viac ako 680 zvieracích druhov, je pre verejnosť z dôvodu pandémie koronavírusu zatvorená už niekoľko mesiacov.

Šíření covidu-19 zasáhlo i Zoo Praha. Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu dnes ukázalo, že pozitivní jsou lvi...

Uverejnil používateľ Miroslav Bobek, veřejný profil Štvrtok 25. februára 2021

Zdroj: Facebook/Miroslav Bobek

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zoo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.