Lietadlo sa muselo krátko po štarte vrátiť na letisko. Na pilotov zaútočila agresívna mačka

Zuzana Belohorcová bude Madonna
Zdroj: shutterstock/Konstantin Tronin

Podobný „únos" zažila v roku 2004 aj posádka belgického lietadla.

Stredajší let sudánskych aeroliniek z Chartúmu do katarskej Dauhy poznačil kuriózny incident. Pilotov lietadla spoločnosti Sudanese Tarco krátko po štarte napadla agresívna mačka, ktorú nedokázali chytiť a rozhodli sa preto vrátiť na letisko. In formoval o tom portál Al Sudani News.

Piloti uviedli, že zviera na nich zaútočilo pol hodinu po vzlietnutí. Mačka sa do kabíny zrejme dostala počas upratovania, keď bolo lietadlo odstavené v hangári. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o odchytenie sa rozhodli vrátiť na letisko. Posádka aj pasažieri tam prenocovali a let preložili na ďalší deň.

Podobný „únos" zažila v roku 2004 aj posádka belgického lietadla, ktoré sa muselo vrátiť na letisko v Bruseli, keď na letušku zaútočila mačka, ktorej sa podarilo utiecť z klietky v batožinovom priestore.

Vystresované zviera sa dostalo až do kabíny, kde sa práve podávalo jedlo. Skončilo sa to iba škrabancami na rukách druhého pilota. Bezpečnostné predpisy sú však v takýchto prípadoch jasne dané a piloti radšej volia návrat na letisko. To však nebol prípad letu bangladéšskych aeroliniek z rovnakého roka, keď po útoku pouličnej mačky pilot pokračoval v lete.

Mačku vtedy zatvorili na toaletách, no keď ju potom chceli po pristátí v Dháke chytiť, ušla im a niekoľko hodín ju naháňali po celom letisku.

CHARTÚM/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Núdzové pristátie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.