Rodičia čelia tragickému osudu. Deti musia pripraviť na to, že čoskoro zomrú

Diagnostikovali im záverečné štádium rakoviny.

Manželia a rodičia malých detí sa dozvedeli počas pandémie zdrvujúcu správu. Iba tri mesiace po sebe im diagnostikovali záverečné štádium rakoviny. Svoje deti musia pripraviť na to, že možno už o pár mesiacov zomrú.

Adam Graveley (38) z Británie a jeho austrálska manželka Caitlin (39) majú dve deti: dvojročnú Theu a iba štvormesačnú Fearn. Dvojica, ktorá žije v Perthe, je vážne chorá. Caitlin zistili rakovinu hrubého čreva v štvrtom štádiu v novembri minulého roka. O tri mesiace neskôr prišla ďalšia zdrvujúca správa. Adam má rakovinu pankreasu, rovnako štvrté štádium, uviedol Daily Mail.

Caitlin trpela po pôrode bolesťami, ktorým ale nepripisovala veľkú váhu. Myslela si, že sa to časom spraví, pretože len nedávno rodila. Dnes vyzýva všetkých ľudí, aby nepodceňovali preventívne prehliadky u lekára, aby zvýšila povedomie o nebezpečných agresívnych rakovinách, ktoré sa môžu prejaviť tesne pred 40-tkou.

Adam nemal žiadne bolesti až do februára 2021. Lekári zistili, že nádor sa v tele vyvíjal asi rok bez akýchkoľvek symptómov. Bolesti prišli, až keď rakovina napadla aj pečeň. Vo všeobecnosti sa rakovina pankreasu považuje za jednu z najhorších.

Caitlin operovali a nádor jej z tela odstránili. Obaja teraz podstupujú chemoterapiu, ktorá je ale veľmi náročná. Bývajú z nej veľmi unavení a pri tom majú doma dve malé deti. Našťastie im pomáha rodina.

Manželia nemajú šancu na vyliečenie. Musia s tým len žiť a posledné mesiace stráviť s milovanými deťmi. Rodina sa len modlí, aby lieky zaberali a predĺžili im život čo najviac.

Manželia si až doteraz mysleli, že ich niečo podobné nemôže postretnúť. Sú predsa mladí, zdravo žijú, pravidelne cvičia a uprednostňujú organické potraviny. O to viac ich to zasiahlo.

PERTH/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rodina

Dôležité udalosti