VIDEO: Dramatická záchrana na Ukrajine. Pod ľuďmi sa zlomil ľad, ratovali ich policajti

Jitka nažila zemetrasenie na vlastnej koži.
Zdroj: Reuters

Medzi osobami bolo aj jedno dieťa.

Veľkého uznania sa na sociálnych sieťach dostáva dvom policajtom z ukrajinského Dnepropetrovsku, ktorí riskovali svoje životy, aby zachránili štvoricu ľudí, pod ktorou sa prepadol ľad. Píšu tamojšie médiá.

„Hliadka dorazila na miesto počas niekoľkých minút. Štyri osoby, vrátane dieťaťa, spadli do vody, v značnej časti od brehu," hovorí náčelník tamojšej polície Oleksij Bilošickij.

Mužov zákona sa v spolupráci s okoloidúcimi najskôr podarilo vyslobodiť prvú osobu, následne pomocou rebríkov a lana pomohli ďalším dvom.

Napokon sa podarilo úspešne vytiahnuť aj štvrtú osobu, muža, ktorý bol o niečo ďalej ako ostatní. Jeho vytiahnutie však bolo najnáročnejšie. „Keď sme sa k nemu plazili, podliehal panike a hovoril, že sa už nemôže hýbať," opisuje detaily policajt Sergej Minyailo.

Rozhodol sa preto, že mužovi v núdzi hodí lano. „Požiadal som ho, aby sa ho celou silo držal. Napokon sa nám ho podarilo dotiahnuť až k brehu," doplnil policajt.

Podľa dostupných informácií sa tri dospelé osoby a 13-ročný chlapec rozhodli prejsť sa po ľade, o tom nevedeli, že je taký tenký.


DNEPROPETROVSK/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ľad

Dôležité udalosti