Absurdné: Muž (41) žaluje vlastných rodičov, vyžaduje doživotné výživné

Faiz Siddiqui
Faiz Siddiqui Zdroj: Profimedia

Vyštudoval právo na Oxfordskej univerzite.

Dospelý 41-ročný muž, ktorý vyštudoval právo na Oxforskej univerzite, zažaloval vlastných rodičov. Trvá na tom, že mu musia prispievať na živobytie do konca života, píše The Sun.

Právnik Faiz Siddiqui je momentálne nezamestnaný a zrejme nevie, čo od nudy robiť. Okrem rodičov žaloval aj univerzitu, kde študoval, pre „zlé vyučovanie".

Faizovi rodičia žijú v Dubaji a považujú sa za zámožnú rodinu. Už teraz svojmu synovi prispievajú stovkami libier týždenne a nechávajú ho bývať zadarmo na prestížnej londýnskej adrese neďaleko Hyde Parku. Odoprenie takýchto možností považuje právnik za neprístupné. Tvrdí, že je to jeho právo, sám sa označuje za zraniteľného pre jeho zdravotné problémy.

Siddiqui po dokončení vysokej školy pracoval v niekoľkých advokátskych kanceláriách. Od roku 2011 je ale nezamestnaný a životné náklady mu odvtedy hradia jeho 70-roční rodičia. Tým už ale dochádza trpezlivosť a chcú svojho syna odstaviť od peňazí.

Celý prípad sa dostal na súd v Londýne. Nie je to prvýkrát, čo sa budú zaoberať bizarnou sťažnosťou Siddiquiho. Už pred rokmi sa sťažoval na univerzitu, ktorá ho dostatočne nepripravila na záverečné skúšky. Domáhal sa vyššieho stupňa titulu, čo by pomohlo jeho kariére. Ako odškodné chcel milión libier.

Súd tento prípad vtedy zmietol zo stola a právnikovi oznámil, že práve naopak, on sám nebol dostatočne študijne naladený. Ten pripustil, že ho vo vzdelávaní limitovali zdravotné problémy.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Londýn

Dôležité udalosti