Mjanmarská vojenská junta obvinila väznenú premiérku Su Ťij z prijatia úplatkov

Tajne otvorené podniky
Tajne otvorené podniky Zdroj: TASR/AP

V krajine naďalej prebiehajú rozsiahle protesty.

Mjanmarská vojenská junta obvinila vo štvrtok väznenú političku Aun Schan Su Ťij, že prijala nelegálnu platbu 600-tisíc dolárov (približne 504 540 eur) a viac ako 11 kilogramov zlata. Informovala o tom agentúra AFP.

„Protikorupčná komisia to vyšetruje," povedal hovorca junty Zo Min Tun na tlačovej konferencii v hlavnom meste Nepjito. Dodal, že úplatky údajne prijal aj prezident Win Mjin a niekoľko členov vlády.

V Mjanmarsku vo štvrtok pokračovali protesty proti vojenskému prevratu a väzneniu štátnych predstaviteľov armádou. Agentúra Reuters uviedla, že počas zásahu voči demonštrantom v meste Mjain prišlo o život najmenej šesť ľudí. Podľa miestnych médií jednu osobu zabili v najväčšom mjanmarskom meste Rangún, ďalšiu obeť hlásili aj z druhého najväčšieho mesta Mandalaj.

Polícia a armáda v krajine reagujú na protesty stále vyššou mierou tvrdých zásahov; od vypuknutia demonštrácií zahynulo viac než 60 ľudí a úrady zatkli približne 2000 osôb.

Vlna protestov v Mjanmarsku sa začala po prevrate z 1. februára, keď armáda zvrhla civilnú vládu a prevzala moc v krajine. Junta uväznila členov vlády vrátane štátnej kancelárky, teda faktickej premiérky Aun Schan Su Ťij a prezidenta Win Mjina.

RANGÚN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti