Obľúbenú destináciu čaká invázia turistov. Po príchode netreba ísť do karantény

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Stačí sa preukázať negatívnym testom.

Na letisku v Palma de Mallorca na Baleárskych ostrovoch je rušno ako dávno nebolo. Každých 20 minút tam pristávajú lietadlá, a to predovšetkým z Nemecka.

Nemeckí turisti tam ešte donedávna cestovať nemohli. Nemecká vláda však minulý týždeň zrušila karanténu pre cestujúcich, ktorí sa vracajú z Baleárskych ostrovov, keďže epidemiologická situácia sa tam zlepšuje.

Toto je výsledok. Na Malorku prichádzajú tisíce Nemcov, pričom najviac sa ich sem chystá cez Veľkonočné prázdniny.

Po prílete na ostrov nemusia ísť do karantény, stačí sa preukázať negatívnym testom. A tak môžu ísť rovno na pláž.

Hotelieri a podnikatelia na Malorke sa tešia o to viac, že im vlani pre pandémiu klesli zisky v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 80 percent.

Iný pohľad na prílev nemeckých dovolenkárov však majú Španieli žijúci na pevnine, a to z jednoduchého dôvodu. Oni na Malorku ísť nesmú.

Dovolenky sú témou číslo jeden aj v Taliansku, kde je momentálne tiež zakázané cestovať medzi regiónmi. Zaujímavé je, že plavby na výletnej lodi sú dovolené, keďže dovolenkári sú v podstate izolovaní.

Všetci však musia mať negatívny PCR test, denne sa im meria teplota a na ruke majú náramok, ktorý zaznamenáva, s kým prišli do kontaktu.

Zatiaľ čo na pevnine je skoro všetko zavreté, oni môžu ísť do sauny, na masáž, či na diskotéku. Sedemdňový únik pred lockdownom vyjde dovolenkárov približne na tisíc eur.

Viac v reportáži Alžbety Garaiovej Maťašovskej.


MALORKA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Alžbeta Garaiová Maťašovská

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.