Zahraničné

Vyšetrovatelia leteckej katastrofy na Ukrajine sa konečne dostali k vraku

Vyšetrovatelia OBSE na Ukrajine
Zdroj: SITA

Umožnilo to prerušenie vojenských operácií ukrajinskej armády v oblasti.

Pozorovatelia Organizácie pre bezpečnosť a spolupráce v Európe (OBSE) spolu s holandskými a austrálskymi leteckými expertmi sa konečne dostali na miesto, kde 17. júla havarovalo zostrelené malajzijské lietadlo.

Experti sa tento týždeň štyrikrát neúspešne pokúšali získať prístup na miesto nešťastia s cieľom zozbierať prípadné telesné pozostatky, dôkazy o nehode, ale aj osobné veci mŕtvych pasažierov. Vždy sa však pre pokračujúce boje museli vrátiť do Donecka. "Dnes použili inú prístupovú cestu," píše sa vo vyhlásení OBSE.

Zdroj: SITA

Prístup na miesto nešťastia umožnilo aj prerušenie vojenských operácií ukrajinskej armády v oblasti. Ukrajinská vláda tak vyhovela výzve generálneho tajomníka OSN Pana Ki-muna na vyhlásenie prímeria v blízkosti miesta havárie.

K vraku by mali prísť aj ruskí experti z úradu civilného letectva Rosaviacija. "Ruskí zástupcovia sa taktiež pokúsia dostať na miesto havárie Boeingu-777 a spolu s expertmi medzinárodnej vyšetrovacej komisie preskúmajú stav trosiek lietadla," píše sa vo vyhlásení ruského úradu.

Zdroj: SITA

DONECK/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti