Ona sa zabávala a jej dcérka zomrela od hladu. Krkavčia matka si vypočula verdikt súdu

Kudi s Asiah.
Zdroj: Twitter / HandcuffedThePod

Dievčatko bolo dehydrované, hladné a ešte aj dostalo chrípku.

Verphy Kudi si chcela poriadne užiť svoje 18. narodeniny, a tak sa vybrala 5. decembra 2019 do ulíc. Na tom by nebolo nič zlé, keby nenechala na byte svoju 20-mesačnú dcérku samú a nevrátila sa až o šesť dní. Informuje portál mirror.uk.

Zatiaľ, čo sa Kudi zúčastňovala večierkov v Brightone, Londýne, Coventry a v Solihull, malá Asiah zomrela od hladu. Po návrate domov nevedela Kudi dcérku zobudiť, a tak zavolala na núdzovú linku. Dieťa následne previezli do detskej nemocnice Royal Alexandra, kde lekári skonštatovali smrť.

Nasledovalo vyšetrovanie celého prípadu. Činné orgány postupne zistili, že mama opustila svoje dieťa a kamerové záznamy potvrdili jej účasť na viacerých večierkoch naprieč Britániou. Taktiež potvrdili, že dievčatko zomrelo v dôsledku zanedbanej starostlivosti. Asiah bola dehydrovaná, hladná a ešte aj dostala chrípku.

Krkavčia matka, ktorá má aktuálne 19 rokov, sedí v cele od októbra minulého roka. Po viacerých odročeniach si teraz konečne vypočula verdikt súdu. Ten ju uznal vinnú zo zabitia  dcéry. Pred vyrieknutím výšky trestu ešte súd nariadil matke stretnutie s lekárom a doloženie potrebnej dokumentácie z úradu sociálnej starostlivosti.

Na pojednávaní sa objavil aj otec obvinenej. „Moje srdce je zlomené. Moja dcéra bola nezvestná od svojich 14. rokov," povedal Muba Kudi.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krkavčia matka

Dôležité udalosti