Spoločného víkendu sa nedočkali. Manželov počas jazdy zabil obrovský strom

Miesto nešťastia.
Zdroj: gofundme.com

Dvojica po sebe zanechala päť mladistvých detí.

Obrovské nešťastie sa uplynulý štvrtok (25.3.) odohralo na jednej z ciest v americkom štáte Kalifornia.

Jake Woodruff s manželkou Jessicou z mesta Yreka práve smerovali k miestu, kam každoročne chodia, aby si užili spoločný víkend. Počas neho chceli osláviť aj Jakeove 45. narodeniny.

Počas jazdy svojim autom sa však na nich zrútil viac ako 50-metrový sekvojovec. Manželský pár nemal žiadnu šancu prežiť. Pár po sebe zanechal päť mladistvých detí - štyri dcéry (Megan, Casey, Allie a Chelsea) a syna Evana. Píše New York Post.

Zdroj: gofundme.com

Vzhľadom na to, že sa doslova v zlomku sekundy stali sirotami, rozhodla sa ich rodinná známa Amanda zorganizovať zbierku prostredníctvom GoFundMe. Do utorkového rána (30.3.) sa podarilo vyzbierať takmer 142-tisíc dolárov (120-tisíc eur).

„Je to šokujúca tragédia, ktorú stále len ťažko chápeme, že sa naozaj stala. Tí, ktorí túto rodinu poznajú, vedia, ako silné boli ich spoločné putá. Ich životy sa navždy zmenia," napísala Amanda na stránke, kde sa snaží vyzbierať pre deti peniaze.

Nešťastie nejde do hlavy ani miestnym úradom. V tom čase bol totiž príjemný deň bez vetra, pravdepodobnosť pádu na strom bola doslova mizivá.

„Načasovanie všetkého bolo veľmi, veľmi neobvyklé," hovorí policajtka Brandy Gonzalezová. „Som v tejto oblasti už 13 rokov a doteraz sa nič takéto neuveriteľné nestalo. Mali sme už viacero spadnutých stromov, ktoré poškodili aj autá, lenže toto je úplne nepochopiteľné," uzavrela.

KALIFORNIA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti