Británia uvoľnila opatrenia a ľudia sa odtrhli z reťaze. Zanechali po sebe takýto „bordel“

Ľudia v Leeds zanechali po sebe kopec odpadkov
Ľudia v Leeds zanechali po sebe kopec odpadkov Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Príjemné jarné počasie v spojení s uvoľnením opatrení vytvorilo „tornádo" ľudí.

Ako vyzerá zmiernenie opatrení vo Veľkej Británii? Ľudia sa s príchodom jari doslova odtrhli z reťaze. Zabudli na slová premiéra Borisa Johnsona, ktorý vyzýval národ na opatrnosť.

Podľa nových protipandemických opatrení sú vo Veľkej Británii povolené vonkajšie stretnutia najviac šiestich osôb alebo členov dvoch domácností. Realita však od pondelka (29.3.) vyzerala úplne inak. Najmä študenti si v parkoch a na plážach robili, čo chceli.

Zdroj: Profimedia

Obrovské skupiny ľudí sa snažili policajti zorganizovať, ale márne. Navyše po sebe zanechali haldy odpadkov. Parky, mestské lesy či námestia sa zmenili na nepoznanie. Zasiahnuť museli dobrovoľníci a mestská služba, aby smeti odpratali, uviedol The Mirror.

Enviromentálna iniciatíva „Don'tTrashOurFuture" vyzýva kompetentných, aby zasiahli. Navrhujú ukladať pokutu za odhadzovanie odpadkov až do výšky tisíc libier (1174 eur) alebo trest 100 hodín zbierania odpadkov na verejnosti.

Na sociálnych sieťach sa objavili fotografie a videá z najviac znečistených miest. Patria k nim napríklad mestá Leeds, Bristol, Manchester, Brighton alebo Londýn. Úrady uviedli, že ročne minú miestne samosprávy na čistenie verejných priestranstiev cez 58 miliónov libier.

Zdroj: Profimedia


LONDÝN/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Odpad

Dôležité udalosti