VIDEO: Prevádzači „zhodili" cez hranicu dve malé dievčatá (3 a 5 rokov) a nechali ich na púšti

Záber z priemyselnej kamery na prevádzačov, ktorí zanechali dve deti za hranicou
Záber z priemyselnej kamery na prevádzačov, ktorí zanechali dve deti za hranicou Zdroj: YouTube.com/AP

Incident zaznamenala priemyselná kamera a príslušníci pohraničnej hliadky ich zachránili.

Americká pohraničná stráž zverejnila šokujúce video. V stredu (31.3.) v noci priemyselná kamera na hranici s Mexikom zaznamenala nezvyčajný pohyb. Ukázala sa, že niekto ilegálne prekročil hranice. Príslušníci pohraničnej stráže ale zostali v šoku. Prevádzači cez štvormetrovú bariéru prehodili dve deti a nechali ich samé na púšti.

Keby si to stráže nevšimli, dve malé dievčatá vo veku tri a päť rokov, by zostali bez vody a jedla v nepriaznivých púštnych podmienkach v Novom Mexiku aj niekoľko hodín. Našťastie ich zachránili, odviezli ich na vyšetrenie do nemocnice, aby zistili ich zdravotný stav a teraz zostali v rukách amerického sociálneho úradu.


Zistilo sa, že ide o dve sestry z Ekvádora. „Som zhrozená z toho, ako títo prevádzači brutálne zhodili dve malé deti z pohraničnej bariéry vysokej cez štyri metre," uviedla veliteľka hliadkového sektoru El Paso Gloria Chavezová. „Nebyť ostražitosti našich strážcov využívajúcich mobilné technológie, tieto dievčatá by boli vystavené drsným podmienkam a nemuseli by to prežiť," dodala.

Úrady uviedli, že spolupracujú s mexickou stranou, aby identifikovali prevádzačov, ktorí takto ohrozili život dvoch nevinných detí, uviedol USA Today.

USA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hranica

Dôležité udalosti