Bojuje o život! Chlapca v Prahe napadol agresívny pes, jeho majiteľ zo strachu utiekol

Identita zavraždenej odhalená
Zdroj: TV Markíza

Chlapec leží v nemocnici v umelom spánku.

Pražskí policajti od štvrtka pátrali po neznámom mužovi, ktorého pes v parku pod Petřínsku rozhľadňou pohrýzol a zranil štvorročného chlapca. Majiteľ agresívneho zvieraťa z miesta utiekol, nečakal na príchod hliadok. Nakoniec sa ale sám na polícii prihlásil. Chlapec leží v nemocnici, je v kritickom stave. Informuje portál tn.cz.

"Pražskí kriminalisti pátrajú po totožnosti muža, ktorého pes okolo poludnia pohrýzol malého chlapca v parku pod rozhľadňou Petřín. Majiteľ ihneď po incidente z miesta činu ušiel smerom k reštaurácii Nebozízek a ďalej k tzv. Hladovému múru, bez toho, aby počkal na policajtov," opísal incident hovorca mužov zákona Jan Rybanský.

Chlapec, ktorý bol v parku na prechádzke so svojou matkou, skončil po napadnutí zvieraťom v nemocnici. Podľa polície je jeho aktuálny stav vážny. Dieťa leží v umelom spánku.

Polícia po majiteľovi psa vyhlásila pátranie a zverejnila zábery z priemyselnej kamery.

Muž sa nakoniec prihlásil na polícii sám. "Hľadaný muž sa dnes vo večerných hodinách dostavil na policajnú stanicu na základe odvysielaných reportáží v médiách. Kriminalisti ho teraz budú k celej udalosti vypočúvať a naďalej celú udalosť preverovať. Ďakujeme médiám a všetkým, ktorí tejto závažnej relácii venovali pozornosť," oznámil v piatok Rybanský .

PRAHA/TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti