Muža zabil trest za porušenie zákazu vychádzania. Musel urobiť 300 drepov

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Filipínčan skolaboval a následne zomrel.

Mladý muž z Filipín porušil miestne protipandemické opatrenie o zákaze vychádzania a draho za to zaplatil. Polícia v meste General Trias ho prichytila po šiestej večer a nariadila mu nezvyčajný trest. Musel urobiť 300 drepov. Jeho rodina tvrdí, že ten fyzický nápor nezvládol, skolaboval a zomrel, píše BBC.

Darren Manaog Penaredondo (†28) išiel von v čase zákazu vychádzania kúpiť pitnú vodu. Nariadenie v provincii Cavite berú vážne, od 18-tej hodiny večer do piatej hodiny ráno. Darrena chytila spolu s ďalším mužom polícia a odviedli ho pred miestny úrad. Tam mužom nariadili okamžitý trest. Museli synchronizovane robiť drepy s tým, že ak nepôjdu naraz, začnú odznova. Pôvodne mali urobiť 100 drepov, nakoniec cviky opakovali 300-krát.

Một người c.h.ế.t sau khi bị phạt squat 300 lần Một người đàn ông Philippines c.h.ế.t sau khi bị phạt squat 300 lần do...

Uverejnil používateľ Phil Tân Utorok 6. apríla 2021

Mladý muž sa dostal domov až na druhý deň ráno. Podľa rodiny bol taký unavený, že ledva stál na nohách. Jeho stav sa stále zhoršoval, dostal záchvat a skolaboval. Zavolali mu záchranku a lekárom sa ho podarilo oživiť, no jeho srdce sa následne opäť zastavilo a zomrel.

Policajný šéf Marlo Solero k prípadu uviedol, že za porušenie zákazu vychádzania v žiadnom prípade neudeľujú fyzické tresty. Pre médiá uviedol, že ak zistia, že policajti pochybili, nebudú to tolerovať. Starosta mesta Antonio Ferrer na sociálnej sieti uviedol, že v súčasnosti prebieha vyšetrovanie prípadu.

MANILA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trest

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.