Poliakov pri obchodovaní nezastavia ani opatrenia. Aby neporušili pravidlá, predávajú pred obchodmi

Poliakov pri obchodovaní nezastavia ani opatrenia.
Zdroj: TV Markíza,

Na Slovensku by podobný postup neprešiel.

Po ani nie dvoch mesiacoch uvoľnenia Poliaci sprísnili opatrenia. V sobotu mali znovu otvárať, no všetko je inak. Zatvorené ostávajú školy, múzeá, divadlá, predajne stavebnín i nákupné centrá. Ukážeme vám, ako si s tým poradili niektorí obchodníci.

Sprísnenie opatrení u našich severných susedov prišlo týždeň pred Veľkou nocou. Vo vnútorných priestoroch nákupných centier môžu byť v Poľsku, rovnako ako u nás, otvorené iba predajne potravín, drogérie či lekárne. Neboli by to však Poliaci, keby sa nevynašli. Predávajú v stanoch.

Každé ráno tak z piatich obchodov povynášajú do stanov na parkovisku regály s tovarom, ženským, mužským i detským. A hoci by sa možno niekomu mohlo zdať, že toto by mohla byť aj cesta slovenských obchodníkov, nie je tomu tak. Poľským príkladom sa naši predajcovia inšpirovať nemôžu.

„Povolená je prevádzka nekrytých alebo čiastočne krytých trhovísk s predajom sadeníc, rezaných kvetov, potravín, zeleniny a ovocia a aj stánkov s trvalým stanoviskom,"´“ povedala Dáša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR.

Takyto predaj obuvy či oblečenia povolený nie je, navyše u nás musí byť na klasických trhoviskách jednosmerný pohyb zákazníkov a regulovaný vstup a výstup. Poliaci to tak špecifikované nemajú. Do predajní sa spod stanov podľa najnovších plánov vrátia 19. apríla.

Viac sa dozviete z reportáže Pavla Siváka.


POĽSKO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Predaj

Dôležité udalosti