Rodina modelky, ktorá ochrnula po zjedení praclíka, vysúdila 30-miliónové odškodné

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/pixel-shot

Záchranári jej mali podať nesprávny liek.

Súdna porota v Las Vegas priznala odškodné takmer 30 miliónov dolárov rodine ženy, ktorá utrpela poškodenie mozgu pre nedostatočnú zdravotnú starostlivosť. Chantel Giacalone (35) priviezli ešte v roku 2013 do nemocnice po tom, čo utrpela anafylaktický šok, keď zjedla praclík s arašidovým maslom. Privolaní záchranári zo spoločnosti MedicWest urobili obrovskú chybu, keď žene podali nesprávny druh epinefrínu, píše portál Huffington Post.

Modelka, ktorá pred nešťastím práve rozbiehala svoju filmovú kariéru, je odvtedy ochrnutá. Súd uznal vinných dvoch záchranárov zo zanedbania zdravotnej starostlivosti a ich zamestnávateľovi nariadil vyplatiť rodine odškodné vo výške 29,5 miliónov dolárov (25 miliónov eur). Rodina poškodenej pôvodne žiadala až 60-miliónové odškodné. V sume mali byť zahrnuté náklady na liečbu aj emocionálna ujma.

Právnik rodiny Christian Morris na súde tvrdil, že Giacaloneovej mozog bol bez prísunu kyslíka niekoľko minút, počas ktorých došlo k nezvratnému poškodeniu. Žena tak zostala odkázaná na 24-hodinovú starostlivosť. Firma MedicWest sa na súde bránila tým, že alergická reakcia na arašidy bola mimoriadne silná, a spomínaný zdravotným následkom sa nedalo zabrániť, ani keby jej podali iný druh epinefrínu (adrenalínu).

„Keď už nič iné, o moju dcéru bude aspoň postarané. Z toho máme radosť," uviedol Jack Giacalone, otec poškodenej v rozhovore pre magazín Las Vegas Review Journal.

„Nemám však radosť zo všetkej tej úzkosti, ktorú sme prežili za posledných osem rokov." Len dúfam, že MedicWest sa z toho poučí," dodal Giacalone. Jeho dcéra vraj komunikuje iba očami a musia ju kŕmiť hadičkou.

A jury awarded $29.5 million to the family of a woman who was left brain damaged after being treated for a severe allergic reaction in 2013.

Uverejnil používateľ Las Vegas Review-Journal Piatok 9. apríla 2021

LAS VEGAS/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.