Zahraničné

Porazila rakovinu. Smrť si ju našla, keď oslavovala nový začiatok

geraldine.jpg

Matka dvoch detí mala nový život pred sebou, osudnou sa jej stala obyčajná jazda na koni.

Keď jej pred štyrmi rokmi diagnostikovali rakovinu prsníka, zrútil sa jej svet. Geraldine však v sebe našla bojovníčku a nevzdávala sa. Absolvovala všetky potrebné vyšetrenia a pristúpila na drsnú liečbu. Chemoterapie ju ničili, ona však pokračovala v boji ďalej...

Pred pár mesiacmi jej lekár oznámil dobrú správu. Z rakoviny sa vyliečila a bola pripravená sa opäť venovať sebe aj dvom deťom. Ešte v roku 2010 im sľúbila, že ak sa zákernej choroby zbaví, pôjdu si spolu zajazdiť na koňoch. Sľub splnila, no po páde zo sedla zomrela.

Udrela si hlavu tak nešťastne, že záchranári jej už nedokázali pomôcť. Geraldine utrpela veľké zranenie aj napriek tomu, že mala na hlave prilbu, píše britský DailyMail.co.uk. "Tak veľmi sa na to tešila. Mala to byť oslava nového začiatku," povedala jedna z jej dobrých známych.

Informácia o jej smrti zložila aj kolegov v práci. Geraldine Jones pracovala v jednom z hospicov, kde sa starala o starých a nevládnych ľudí. Okrem toho o svojej práci publikovala veľa článkov. Rada jazdila na koňoch, no nikdy predtým neskúsila jazdu s koňom po piesočnatom povrchu. A práve pláž vo Walese sa jej stala osudnou.

WALES / DailyMail / K.Konkoľ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti