Polícia v Chicagu zastrelila chlapca (†13), ktorý sa chcel vzdať. Teraz zverejnili video

Fotografia zastreleného chlapca na pouličnej lampe v Chicagu.
Zdroj: Profimedia.sk

Video nie je vhodné pre slabšie povahy a maloletých.

Chicagská polícia zverejnila zábery tragického incidentu, ktorý už dva týždne plní stránky novín v USA. Celé to trvalo asi 20 sekúnd. Od chvíle, keď policajt Eric Stillman vybehol z auta, až po výstrel, ktorý ukončil život 13-ročného chlapca Adama Toleda.

Zverejnený záznam ukazuje celú naháňačku. Na videu v spomalených záberoch možno vidieť, ako Toledo niečo odhadzuje a keď sa otočí so zdvihnutými rukami, Stillman niekoľkokrát vystrelí. Policajti neskôr blízko pri mieste, kde bol zastrelený, objavili zbraň.

„Vo chvíli, keď bol Adam zastrelený, nemal zbraň," upozornila podľa CNN právna zástupkyňa rodiny Adeena Weiss-Ortiz. Podľa nej, či už mal chlapec v ruke čokoľvek, hoci by to bola aj zbraň, danú vec odhodil.

Právny zástupca policajta Timothy Grace podľa CNN uviedol, že celý prípad je tragický, ale policajt sa dostal do situácie, keď mu nezostávalo nič iné. „Mladistvý mal v pravej ruke zbraň, policajt ho vyzval aby ju pustil a zastavil sa. Mladík sa začal otáčať, a v danom momente policajt nemal žiadne krytie, nezostala mu iná možnosť. Cíti sa hrozne, Žiaden policajt nechce v službe nikoho zabiť,” povedal právnik.

Policajt, ktorý strieľal, zatiaľ nebol oficiálne obvinený. Počas trvania vyšetrovania bol preradený na administratívnu prácu. Podľa denníka Chicago Sun-Times ide o vojnového veterána, ktorý do policajného zboru nastúpil v roku 2015 a nikdy naňho nebola podaná sťažnosť.

Priložené video nie je vhodné pre slabšie povahy a maloletých.


CHICAGO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti