Tínedžerka (16) sa záhadne ocitla 800 kilometrov od domova. Nepamätala si ani svoje meno

Isabella stratila pamäť a bola dva týždne nezvestná
Isabella stratila pamäť a bola dva týždne nezvestná Zdroj: Deutschalnd findet euch/Facebook

Nie je jasné, ako sa dostala z Nemecka do Paríža.

Záhadný prípad museli riešiť policajti v Paríži. Na ulici našli dezorientovanú 16-ročnú tínedžerku, ktorá si nepamätala svoje meno ani ako sa dostala do Francúzska. Až po dvoch týždňoch vypátrali, že ide o nemecké nezvestné dievča, uviedol britský The Sun.

Isabela O. je už našťastie späť v Nemecku v nemocnici neďaleko jej domova v meste Celle. Jej rodina má zatiaľ zákaz návštev. Prípadom sa zaoberá polícia, ktorá zatiaľ nezverejnila ďalšie podrobnosti.

Tínedžerka je fyzicky v poriadku, ale príčiny jej výpadku pamäti zatiaľ nie sú známe. Polícia nevylúčila ani možnosť, že mohla byť obeťou násilia. Jej otec Thomas O. tvrdí, že za jej problémami s pamäťou môže stáť stres z lockdownu.

Izabela zmizla 22. marca a polícia začala rozsiahle pátranie. Jej fotografie zverejňovali aj nemecké médiá. Údajne odišla z domu sama bez peňaženky, kľúčov i mobilného telefónu. Zmiznutie nahlásila ako prvá opatrovateľka jej mladšieho brata.


Izabelu našli v Paríži po 24 hodinách od jej zmiznutia, ale keďže sa ju nepodarilo identifikovať, bola v Nemecku nezvestná dva týždne. Polícia už pracovala aj s verziou, že ju uniesli.

Správy o jej nájdený rodinu potešili a do Paríža prišiel isabellin otec, aby ju identifikoval. Dievča ho ale vôbec nespoznalo. Izabela tvrdila, že sa prebudila v Paríži a nevedela kto je. Poprosila o pomoc okoloidúcich a tí zavolali políciu.

Lekári si myslia, že za jej stratou pamäti môže byť aj mentálne ochorenie. Snažia sa zistiť, čo bolo spúšťačom. Polícia sa zase snaží vypátrať, akým spôsobom sa dostala do Paríža.

PARÍŽ/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti