Taliansky kráľ absencií sa v práci neukázal 15 rokov. Teraz vypočítali, o koľko obral štát

Kalábrijské mesto Catanzaro..jpg

Dlhé roky mu to prechádzalo, no úrady si naňho nakoniec posvietili.

Pracovník verejného sektora z kalábrijského mesta Catanzaro je kráľom absencií. Polícia uviedla, že zamestnanec nemocnice Pugliese Ciaccio sa v práci neukázal od roku 2005 a celý ten čas poberal plat. Celkovo mu vyplatili 538-tisíc eur. Píše o tom portál The Guardian.

Muž má v súčasnosti 67 rokov a čelí obvineniu zo zneužitia funkcie, falšovania dokumentov a nebezpečnému vydieraniu. Okrem neho sú z podvodu obvinení aj ďalší šiesti úradníci, ktorí mali jeho činy kryť.

Vyšetrovatelia zhromaždili dôkazy zo záznamov o dochádzke aj výpovedí kolegov. Vysvitlo, že obvinený sa v roku 2005 vyhrážal vtedajšej riaditeľke nemocnice, ktorá chcela voči nemu podať návrh na disciplinárne konanie.

Keď riaditeľka odišla do dôchodku, na jeho prípad sa zabudlo a dlhé roky sa oň nikto nezaujímal. Nový riaditeľ ani personálne oddelenie netušili, že majú zamestnanca, ktorý berie plat no nepracuje.

Zmena prišla v roku 2016, keď sa talianska vláda zamerala na boj proti zneužívaniu sociálneho systému. Ukázalo sa, že na štátnom rozpočte sa priživuje obrovské množstvo ľudí.

Polícia vyšetrovala aj prípad, keď prichytili 35 zamestnancov radnice v San Reme, ktorí si dva roky vyplácali mzdy za odrobené hodiny, zatiaľ čo sa venovali aktivitám, ktoré s prácou nemali nič spoločné.

CATANZARO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taliansko

Dôležité udalosti