Spolu so psom sme ju jedli. Súd s kanibalom odhalil desivé detaily prípadu, ktorý šokoval Španielsko

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/MR.Yanukit

Gómez uviedol, že v hlave počul zhluk hlasov susedov, priateľov a celebrít, ktoré ho nútili zabíjať.

Španiel Alberto Sanchéz Gómez, ktorý mal brutálne zavraždiť svoju matku a následne sa dopustiť kanibalizmu, sa postavil pred súd.

Španielska polícia ho zadržala vo februári 2019, teraz sa na súde snažil vysvetliť, čo ho viedlo k ohavnému činu. Dvadsaťosemročného čašníka vraj k činu naviedli hlasy v hlave, ktoré ho nabádali, aby zavraždil matku. Píše o tom portál denníka El País.

Začali ju hľadať, keď jej zmiznutie nahlásila kamarátka. Keď sa Gomeza pýtali, či je jeho matka doma, s pokojným hlasom odpovedal: „Áno, matka je doma, mŕtva." Šokovaných policajtov však ešte viac zasiahlo jeho ďalšie nečakané priznanie: „Spolu so psom sme ju postupne jedli,".

Polícia neskôr zistila, že smrti Marie Gómezovej predchádzala hádka so synom. Gómez uviedol, že v hlave počul zhluk hlasov susedov, priateľov a celebrít, ktoré ho nútili zabíjať. Na súde však trval na tom, že si nespomína na najdesivejšie chvíle, keď mal rozrezať matkino telo a následne ho spolu s domácim psom postupne konzumovať.

Vyšetrovatelia uviedli, že v byte neďaleko madridskej býčej arény Las Ventas našli pozostatky Gómezovej uložené v krabiciach v mrazničke. Jej kosti následne objavili v zásuvkách skriní. Štátni zástupca Gómeza obvinil, že svoju matku uškrtil po hádke v januári 2019. „Páchateľ následne odtiahol telo do izby a položil ho na posteľ. Potom ho rozrezal pomocou ručnej pílky a dvoch kuchynských nožov," uviedla na súde obžaloba.

Gómezovi hrozí za extrémne ohavnú vraždu pätnásť rokov až doživotie vo väzení. Vo väzbe prešiel niekoľkými vyšetreniami psychiatrov. K čomu odborníci dospeli, ale zatiaľ na súde nezaznelo. Obžaloba okrem toho navrhuje, aby Goméz v prípade dokázania viny odškodnil za stratu matkinho života staršieho brata sumou 90-tisíc eur.

„Nedokážem prestať myslieť na to čo sa stalo. Bol som dlho chorý a uchýlil som sa k drogám. Dlho som počul hlasy a mal som halucinácie. To všetko ma priviedlo k najhoršej veci, ktorá sa v mojom živote stala," napísal Goméz v liste z väzenia.

MADRID/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti