Luteránskeho kňaza obvinili z brutálnej vraždy manželky. Mal ju rozpustiť v kyseline

Dánsky luteránsky kňaz je obvinený z vraždy manželky
Dánsky luteránsky kňaz je obvinený z vraždy manželky Zdroj: Nordsjællands Politi

Jej telo ani ostatky sa doteraz nenašli.

Dánsky luteránsky kňaz je obžalovaný z vraždy svojej manželky. Jej telo sa síce doteraz nenašlo, polícia však údajne má dostatok dôkazov. Thomas Gotthard (44) mal telo rozpustiť v kyseline, uviedol nypost.com.

Ako uviedla dánska prokurátorka Anne-Mette Seerupová, proti kňazovi zozbierali dostatočne závažné dôkazy, aby mohli začať stíhanie aj napriek romu, že vyšetrovatelia nepoznajú presný spôsob vraždy.

Obvinený kňaz tvrdí, že jeho žena Maria From Jakobsenová (43) opustila ich dom vo Frederikssunde severozápadne od Kodane 26. októbra 2020 v zlom psychickom stave.

Keď sa Maria, ktorá pracovala ako psychologička, neobjavila ani na oslave narodenín jedného z ich spoločných dvoch detí, jej sestra ohlásila zmiznutie. V dome sa našiel jej mobilný telefón, počítač aj kreditná karta.

VIDNER OG SÆLGER AF FODERTØNDE SØGES I MARIA FROM JAKOBSEN-SAGEN Nordsjællands Politi efterforsker stadig det formodede...

Uverejnil používateľ Politi Piatok 8. januára 2021

Gotthard bol tri týždne po zmiznutí manželky zadržaný. V jeho dome našli vyšetrovatelia kyselinu chlorovodíkovú a hydroxid sodný. Zistili tiež, že do vyhľadávača na počítači manželov niekto zadal slová ako morské dno, barely a samovražda.

Na záberoch z priemyselnej kamery zo 6. novembra bol Gotthard zachytený v zbernom dvore, ako nakladá veľký sud na vozík. To bolo 11 dní po zmiznutí manželky.

Kňaz vinu popiera, no zostáva vo väzbe. Súd by sa mal začať 25. októbra 2021.

KODAŇ/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti