Súkromná škola v Miami šokuje: Nesmú v nej pracovať zaočkovaní učitelia

Súkromná škola v Miami odmieta zaočkovaných učiteľov
Súkromná škola v Miami odmieta zaočkovaných učiteľov Zdroj: Profimedia

Aktivistka proti očkovaniu je zároveň zakladateľka školy.

Pandémia ustupuje len v tých krajinách, kde hlásia stále väčšie percento zaočkovaných ľudí. To sú fakty, na ktoré upozorňujú vedci. Úplne opačne však rozmýšľajú na súkromnej škole v Miami. Založila ju aktivistka proti očkovaniu, ktorá teraz varuje učiteľov a zamestnancov, aby si za žiadnych okolností nedali vpichnúť dávku proti koronavírusu. Uviedla, že nezamestná nikoho, kto bude zaočkovaný.

Podľa agentúry AP škola Center Acadamy v americkom Miami v pondelok poslala rodičom oznámenie, v ktorom ich informuje o novej politike svojho zariadenia. Týka sa to približne 300 študentov predškolského veku až ôsmej triedy. Spoluzakladateľka Leila Centnerová zamestnancom povedala, že toto rozhodnutie prijala s „veľmi ťažkým srdcom“.

Už prvá dávka vakcíny proti COVID-19 zníži o polovicu riziko nákazy v domácnosti

Učitelia, ktorí sú už zaočkovaní, môžu naďalej chodiť do školy, nemôžu sa však stýkať so žiakmi. Ostatných varovala, aby sa očkovať nedali vôbec, prípadne počkali do konca školského roka.

Centnerová ako odôvodnenie svojho rozhodnutia uviedla nepodložené vedecké tvrdenia, že neočkované ženy môžu potratiť alebo budú trpieť inými reprodukčnými problémami iba tým, že budú stáť v blízkosti očkovaných ľudí proti koronavírusu.

„Vakcíny neobsahujú živý vírus covidu. Nemôžu nakaziť ľudí, ktorí ich dostanú a nemôžu ani vírus šíriť,“ uviedla Andrea L. Coxová z Univerzity Johnsa Hopkinsa. Vakcíny nespôsobujú potraty ani u žien, ktoré sa nechali očkovať počas tehotenstva.

Americký úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA), Stredisko pre kontrolu a prevenciu ochorení (SDC) ani gynekologické inštitúcie sa nestotožňujú s tvrdeniami zakladateľky školy. Podľa nich sú vakcíny bezpečné, účinné a dôkladne testované.

Centnerová propaguje „zdravotnú slobodu“ v otázke vakcín a ponúka rodičom možnosť vyhnúť sa očkovaniu. Verejne kritizuje opatrenia SDC proti šíreniu koronavírusu a nazýva ich „tyranskými“. Nosenie rúšok na jej škole tiež nikdy nebolo povinné.

USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.