Zahraničné

Trojročné dievčatko v Colorade postrelil päťročný chlapec

colfax-shooting-jpg.jpg

Zasiahol ju raz. Náboj vošiel do tela dievčatka a vyšiel z neho bez toho, aby zlomil nejakú kosť.

Trojročné dievčatko v americkom štáte Colorado postrelil a kriticky zranil päťročný chlapček - použil pritom ručnú strelnú zbraň patriacu matkinmu priateľovi. Informovala o tom dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na políciu v meste Pueblo, kde k udalosti v pondelok došlo.

Podľa vyhlásenia polície sa deväťročný chlapec ráno hral so strelnou zbraňou na dvore za domom a podal ju päťročnému chlapcovi, ktorý ju namieril na dievčatko a vystrelil. Zasiahol ju raz. Náboj vošiel do tela dievčatka a vyšiel z neho bez toho, aby zlomil nejakú kosť, dodala polícia.

Malú pacientku letecky previezli do nemocnice v meste Colorado Springs, kde sa podrobila operácii a nachádza sa v kritickom, ale stabilizovanom stave.

Keď sa polícia opýtala deväťročného chlapca, kde sa naučil narábať s ručnou strelnou zbraňou, odpovedal, že z videohier ako napríklad Black Ops.

Obaja chlapci, ktorí manipulovali so zbraňou, nebudú vzhľadom na svoj vek čeliť obvineniam. Polícia však bude vyšetrovať, ako sa starší chlapec k zbrani dostal.

V čase streľby sa matka dievčatka nachádzala doma. Jej priateľ Adrian Chavez (22), ktorý bol takisto doma, ušiel z miesta činu a o päť hodín ho zatkli.

"Chavez bude obvinený zo zlého zaobchádzania s dieťaťom s následkom vážneho telesného zranenia strelnou zbraňou, ktorá bola ponechaná bez dozoru," uviedla polícia. Dodala ešte, že muž sa prehrešil aj tým, že sa neobjavil na súde v súvislosti s iným prípadom.

DENVER/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti