Zábery z miesta tragédie: V Mexiku sa zrútila časť mosta pre metro, medzi obeťami sú aj deti

Kolaps mosta pre metro v Mexiku
Kolaps mosta pre metro v Mexiku Zdroj: TASR/AP

Vagóny sa prepadli do niekoľkometrovej hĺbky.

Najmenej 23 obetí na životoch si vyžiadal pád časti mosta pre metro v mexickom hlavnom meste, informujú agentúry AFP a DPA.

Pri nešťastí, ku ktorému došlo v pondelok neskoro večer miestneho času, utrpelo zranenia ďalších vyše 65 ľudí, pričom stav niektorých je vážny, povedala starostka Mexika Claudia Sheinbaumová novinárom na mieste nehody. Ako spresnila, najmenej sedem zranených museli v nemocnici operovať a medzi obeťami sú aj deti.

Sheinbaumová prisľúbila dôkladné preskúmanie štruktúry dotknutej linky metra a podrobné vyšetrovanie príčiny nešťastia.

Časť nadjazdu podľa prvotných informácií povolila práve vo chvíli, keď tadiaľ prechádzal vlak. Vagóny sa zrútili do niekoľkometrovej hĺbky a následne narazili do seba. Pod mostom v juhovýchodnej časti mexickej metropoly sa na ceste nachádzalo aj niekoľko áut.

Zdroj: TASR/AP

Záchranné zložky začali pasažierov z vagónov vyťahovať pomocou rebríka, vzhľadom na nestabilný stav vlaku však museli záchranné práce prerušiť.

Na mieste tragédie sa zhromaždilo množstvo ľudí vrátane príbuzných cestujúcich, o ktorých sa predpokladalo, že sa nachádzali vo vozňoch havarovanej súpravy. Z vraku sa obete snažili vytiahnuť desiatky záchranárov, práce však museli prerušiť, keďže vozne boli príliš nestabilné. Neskôr záchrannú operáciu obnovili za pomoci žeriava.

Ide o najhoršiu nehodu metra v mexickom hlavnom meste od jeho sprevádzkovania v roku 1969. Mexické metro má 12 liniek a denne ním prejdú milióny cestujúcich. Linku číslo 12, na ktorej došlo k nešťastiu, uviedol do prevádzky len v roku 2012 vtedajší starosta Marcelo Ebrard, ktorý je v súčasnosti ministrom zahraničných vecí. Ebrard ponúkol spoluprácu pri vyšetrovaní s cieľom zistiť príčinu a vyvodiť zodpovednosť za túto "hroznú tragédiu", uviedol na sociálnej sieti Twitter.

K nehode došlo v čase, keď Mexiko bojuje s pandémiou nového koronavírusu, ktorá si v krajine vyžiadala viac než 217.000 mŕtvych, čo je jeden z najvyšších počtov obetí pandémie na svete.MEXIKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Mexiko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.