Muž si pomýlil medvedí cesnak s prudko jedovatou rastlinou. Zomrel po pár lyžičkách z omáčky

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstock/Kuzmalo

Počas pandémie výrazne pribudlo otráv jedovatými rastlinami.

Mužovi z Bavorska sa stalo osudným, keď si pomýlil prudko jedovatú jesienku obyčajnú s medvedím cesnakom. Koncom apríla si z rastliny pripravil omáčku, po ktorej mu prišlo zle a skončil v nemocnici, kde neskôr zomrel,informuje portál nemeckého časopisu Der Spiegel.

Muž z okresu Freising si dal z omáčky iba niekoľko lyžičiek, pretože mu prišla horká. Aj to však stačilo na smrteľnú otravu, uviedol hovorca polície. Znalci z toxikologického informačného strediska potvrdili, že muž sa otrávil jesienkou obyčajnou (lat. Colchicum autumnale).

„Medvedí cesnak sa často vyskytuje na rovnakých miestach ako jesienka, preto je ľahké si listy pomýliť," uviedol toxikológ Florian Eyer. Zároveň dodal, že prípady, keď sa otrava skončí smrťou, sú vzácne. Agentúra DPA poznamenala, že otráv rastlinami počas pandémie koronavírusu výrazne pribudlo. Ľudia totiž trávili voľný čas v prírode oveľa častejšie, ako predtým. Byliny tak zbierajú aj ľudia, ktorí sa v nich poriadne nevyznajú.

Medvedí cesnak si môžete ľahko zmýliť s listami konvalinky voňavej, ktoré sú veľmi jedovaté. K rozlíšeniu pomôže práve typická vôňa listov medvedieho cesnaku.

Zdroj: shutterstock/Helen198

MNÍCHOV/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti