VIDEO: Prepadnutie ako z akčného filmu. Šofér transportéra s peniazmi ukázal nervy zo železa

Neúspešné prepadnutie transportéra s peniazmi.
Zdroj: YouTube/ FUNKER530 - Veteran Community & Combat Footage

Ukázalo sa, že ide o experta na prežitie v tých najnebezpečnejšich situáciách.

Na diaľnici v Juhoafrickej republike sa koncom apríla odohrala dráma ako z akčného filmu. Transportér s peniazmi sa stal terčom prepadnutia gangu ozbrojeného automatickými puškami, informuje portál Sky News.

Na záberoch z palubnej kamery vozidla, ktoré zverejnili týždeň po incidente, vidno ako sa pokojná jazda zmení na boj o život. Zamestnanci bezpečnostnej služby sa ocitnú pod paľbou a nebyť nepriestrelného skla, nemali by proti presile útočníkov žiadnu šancu.

Šofér vozidla sa síce najskôr zľakne, no rýchlo sa zmobilizuje a robí všetko pre to, aby auto zostalo v pohybe. Ozbrojení útočníci boli rozdelení na dve skupiny. Ich plán bol jasný, ak sa prvej nepodarí transportér zastaviť, druhá ho mala zablokovať.

Šofér vozidla však ukázal nervy zo železa a napriek spŕške guliek, ktoré dávajú poriadne zabrať nepriestrelnému sklu, prekľučkuje medzi vozidlami útočníkov a podarí sa mu ich striasť.


Juhoafrické médiá zistili, že odvážny šofér má za sebou poriadne dobrodružnú minulosť. Leo Prinsloo je bývalý príslušník a hlavný inštruktor špeciálnej policajnej jednotky SAPS.

Ako expert na prežitie v najnebezpečnejších situáciách má za sebou veľké množstvo operácií ako sú rukojemnícke drámy, únosy a ozbrojené prepadnutia. Zjednodušene povedané, banditi asi nemohli naraziť na ťažšieho protivníka.

Zdroj: YouTube/ FUNKER530 - Veteran Community & Combat Footage


Fotografie škôd na transportéri dokazujú, že to bola poriadna divočina.

Zdroj: Twitter/ Yusuf Abramjee

KAPSKÉ MESTO/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lúpež

Dôležité udalosti