Na Times Square sa zrazili výletné autobusy, zranilo sa 14 ľudí

Na Times Square sa zrazili výletné autobusy.
Zdroj: SITA

Jeden z autobusov narazil do stĺpa mestského osvetlenia, ktorý sa zvalil. Predné sklo autobusu sa rozbilo, úlomky sa rozsypali na chodník.

Pri dopravnej nehode dvoch poschodových autobusov na newyorskom námestí Times Square v utorok popoludní, keď vzduchom lietalo rozbité sklo, utrpelo zranenia 14 ľudí, z nich traja vážne.

Ani jedno zranenie nie je však život ohrozujúce, uviedla dnes agentúra AP s odvolaním sa na hasičský zbor mesta New York.

Turistka z kanadského Winnipegu videla miesto nehody niekoľko sekúnd po tom, ako sa stala, keďže práve vyšla z hotela. "Videla som, ako sa hasičské autá pokúšajú dostať cez všetku tú šialenú premávku. A videla som sanitky a krv na zemi," opísala situáciu 16-ročná Kanaďanka.

Havária dvoch double-deckerov sa stala v blízkosti 47. ulice a Siedmej avenue vo štvrti Manhattan, teda v oblasti námestia Times Square hemžiacej sa turistami, pretože sa tam nachádza stánok so zľavnenými vstupenkami do divadiel na slávnej ulici Broadway a obchod s čokoládovými výrobkami Hershey's Chocolate World. Uzatvorili jeden úseku Siedmej avenue.

Na mieste ošetrili najmenej osem ľudí, vrátane niekoľkých cestujúcich autobusov, informovali mestskí predstavitelia.

Jeden z autobusov narazil do stĺpa mestského osvetlenia, ktorý sa zvalil, uviedli svedkovia.
Predné sklo autobusu sa rozbilo, úlomky sa rozsypali na chodník.

Okoloidúci povedali, že na mieste vládol najprv chaos, ľudia tam pobehovali a snažili sa pomôcť.

Poschodové autobusy patrili spoločnostiam Gray Line a CitySights.


NEW YORK/TASR - aktualizované

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti