Zaradenie našej krajiny na červený zoznam Česka prekvapuje. Toto je reakcia štátneho tajomníka Klusa

Martin Klus.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Cestovanie do Česka sa od pondelka (17. 5.) opäť skomplikuje.

Cestovanie do Česka sa od pondelka (17. 5.) opäť skomplikuje. V krajine čaká Slovákov karanténa a cez hranice vás naši susedia pustia iba s negatívnym 24-hodinovým antigénovým testom alebo PCR testom nie starším ako tri dni.

Napriek dobrej epidemickej situácii nás Česko totiž znovu zaradilo medzi horšie, červené krajiny. Rozhodnutie prekvapilo aj slovenské ministerstvo zahraničných vecí.

Čo sa stalo nám objasnil štátny tajomník Martin Klus, ktorý sa Markíze prihlásil zo služobnej cesty v Portugalsku.

„Musím povedať, že to bola pre nás prekvapujúca informácia. Hneď sme sa pýtali, že v čom je problém, takto po týždni, čo sme boli preradení medzi menej rizikoví krajiny a, navyše, trend na Slovensku bol skôr pozitívny ako negatívny. Informácia z českej strany je taká, že došlo k zmene metodiky posudzovania jednotlivých krajín prostredníctvom máp,“ uviedol Klus.

Dodal, že jedna z nich vykazuje Slovensko ako červenú. Nedá sa vylúčiť, že došlo aj k nejakej chybe. Akurát s kolegami na ministerstve zdravotníctva pátrame po tom, čo a kde mohlo nastať. Verím, že toto preradenie bolo len niekoľkodňové a na štvrtkovej mape sa opäť objavíme ako menej riziková krajina a zmiernia sa aj podmienky vstupu do Česka“.

Viac v reportáži Zuzany Javorovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti