VIDEO: V Číne sa nebezpečne rozkýval jeden z najvyšších mrakodrapov. Príčina javu je záhadou

Mrakodrap SEG Plaza v meste Šen-čen museli evakuovať pre otrasy.
Zdroj: Profimedia.sk

V oblasti nezaznamenali zemetrasenie ani silný vietor. Budovu museli evakuovať.

Jeden z najvyšších mrakodrapov Číny SEG Plaza v meste Šen-čen museli v utorok pre otrasy evakuovať, informuje agentúra AFP. Takmer 300 metrov vysoký mrakodrap sa z neznámych príčin začal kývať okolo jednej hodiny poobede miestneho času. Mrakodrap evakuovali a o 14.40 h úrady potvrdili úplné uzavretie budovy. Sídlia v nej kancelárie rôznych firiem zameraných predovšetkým na trh s elektronikou.

Miestne úrady sa teraz snažia prísť na to, prečo sa mrakodrap začal kývať. „Po skontrolovaní dát z viacerých monitorovacích staníc môžeme skonštatovať, že dnes v Šen-čene nebolo žiadne zemetrasenie. Príčinu rozkývania sa budovy preverujú viaceré oddelenia,“ píše sa vo vyhlásení krízového manažmentu mesta. Budova sa nachádza v centre mesta, v ktorom žije 12 miliónov obyvateľov. Zatiaľ nie je jasné, čo mesto s budovou urobí.

V Číne sa v minulosti zrútilo už viacero budov. Podľa agentúry AFP je dôvodom najmä nedbanlivosť pri stavbe a navrhovaní budov, ktorá je spôsobená príliš rýchlou urbanizáciou mnohých miest. Minulý rok v máji sa napríklad pre nekvalitné stavebné prevedenie zrútil v meste Čchüan-čou päťposchodový hotel určený na karanténu. Pri nehode vtedy zahynulo 29 ľudí.


zdroj: YouTube/ Tracy Cheng

PEKING/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Čína

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.